Jíme jinak

Dalo by se vůbec dohledat, kdy kdo prvně přišel s tím, že je nejlepší jíst v podstatě celý den jen s krátkými přestávkami??

Asi těžko, přesto se tohoto zkostnatělého nesmyslu  mnozí  drží jako klíště.

Ale proč?  Jíst po třech hodinách celý den znamená jíst minimálně 5x denně!!! A když se najíte, stává se vám, že jste po chvíli malátní?

Že se vám chce spát?

A víte proč tomu tak je???

Protože při trávení je třeba vyšší přísun krve do oblasti trávicího traktu, a tělo sem pošle většinu krve z ostatních orgánu, tj. i z mozku.

Trvá to asi hodinu….

Jinými slovy: každé 3 hodiny se najím, hodinu potom se mi chce spát, než se trochu vzpamatuji, už je čas na další jídlo….a tak pořád dokola :o(

Trochu divné, nezdá se vám? Přijde vám normální být celý den malátný? :( Rozhodně je jednodušší, ba dokonce i prospěšnější, jíst méně často a dobu jídla prodloužit.

Kromě té ospalosti, při každém jídle se zvýší hladina inzulínu, která v krvi přetrvává podstatně déle, než  hladina cukru. A zvýšená hladina inzulínu v krvi hlásí, že by bylo dobré se najíst, aby nedocházelo k hypoglykémii…tak  se  najíte….po jídle se zvýší zase hladina inzulínu v souvislosti s tím, co jíte…a tak pořád dokola….

Gordický uzel….je to jako v té písničce…,,vědro má ve dně díru, milá Lízo…tak ji ucpi milý Lojzo….“

 Nemusíte přece dělat jako ovce ve stádu všechno stejně, jako to dělají ostatní. Buďte sami sebou a hlavně: uplatňujte při zlepšení svého zdraví poznatky vědy z třetího tisíciletí a ne z devatenáctého století!

Čili….my se naučíme něco trochu jiného:)

Jezte po pěti hodinách, jezte  kvalitní potraviny se zvýšeným obsahem bílkovin, jezte to, co vám stanoví váš osobní jídelní plán. Věřte, že výběr je velmi pestrý!Jezte pomalu, jídlo pomalu kousejte, zapíjejte, a užívejte si to. Vím, že to nejde vždycky, když jste v práci, ale naučte se jíst i taková jídla, se kterými nemusíte  pokaždé sedět s příborem v ruce.Člověk nemusí mít 3x denně teplé jídlo, věřte mi! :o)

.

Facebook komentáře


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/69960/virtual/www/domains/milionovadieta.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399